fbpx
Локација: Хотелот се наоѓа на 4 км. од центарот на градот, на 138 км од аеродромот Кавала.
Сместувачки капацитети: Поседува 149 соби,129 Superior Rooms, 12 Executive Rooms, 8 Suites.
Услуга: HB (ноќевање со појадок и вечера), FB (доручек, ручек и вечера).BB - ноќевање со појадок,  AI - (all inclusive), собите располагаат со клима, телевизор, мини бар, телефон, сеф, бања, интернет.
Плажа: На самата плажа. 
Хотелски содржини: базен , паркинг, сала за конференции, сауна, теретана, бар, ресторан, казино, козметички салон, масажа, паркинг, продавница, рум-сервис, сауна, солариум, спа, теретана, турска бања, лежалки и чадори бесплатно.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.02.2022 36% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 26.04 ДО 03.07.2022
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.02.2022 24% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 04.07 ДО 31.12.2022
УПЛATA 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 
RAMADA PLAZA THRAKI 5* ALEXANDROUPOLIS www.ramadaplazathraki.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА– НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/10 26.04-23.06
19.09-31.12
24.06-21.07
22.08-18.09
22.07-21.08
Single Superior Garden View 91 101 120
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Double Superior Garden View 51 55 65
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Triple Superior Garden View 61 66 75
Трето лице Гратис Гратис Гратис
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
Single Superior Sea View 104 114 133
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Double Superior Sea View 57 62 71
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Triple Superior Sea View 67 72 82
Трето лице Гратис Гратис Гратис
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
Single Executive Sea View 125 133 155
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Double Executive Sea View 66 71 82
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Triple Executive Sea View 77 82 93
Трето лице Гратис Гратис Гратис
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
Suite Single Sea View 176 222 268
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Suite Double Sea View 93 116 139
1 дете од 3-13.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-13.99 год. 19 19 19
Полупансион 16.5 16.5 16.5
Деца од 3-13.99 год. 9.5 9.5 9.5
Комплет Пансион 28 28 28
Деца од 3-13.99 год. 15 15 15
Се Вклучено 39 39 39
Деца од 3-13.99 год. 21 21 21
Минимум престој 3 3 3
Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
1.Cancellation policy:
10-8 days before arrival 40%
7-4 days before arrival 60%
3-1 days before arrival 80%
Non-show or early departure, 100%
2.Rates include the following free of charge services:
Free use of fitness center with the constant supervision of an experienced trainer.
• Free use of the Thermal Spa Suite, which includes 4 Experience Showers, Caldarium, Bio Sauna, Aroma Steam Bath (hamam), Ice
Fountain and Kneipp baths.
• Provision of a locker in the changing rooms along with a bathrobe, slippers and a towel.
Прочитано 1151 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.00

Top