fbpx

На околу 100 метри од плажата, во мирниот дел на Неа Рода на третиот крак Атос се наоѓа хотелот од апартмански тип „Lazaridis“ кој располага со двокреветни и трикреветни студија (со фотелја на расклопување) на високо приземје, прв и втор спрат. Сите соби се опремени со мини кујна, ТВ  и клима уред чие користење е вклучено во цена. Студијата имаат сопствен тоалет и пространи тераси со поглед на море. Хотелот има рецепција, сеф, снек бар и тераса. Доплата за појадок (информации на рецепција). До центарот на ова живописното приморско место имате десетина минути бавно пешачење, а доколку се одлучите да ги обиколите околните плажи, тогаш изборот задолжително нека биде на атрактивната плажа „Voulitsa“ која уште на првата средба  ќе Ве остави без здив (се наоѓа во непосредна близина на хотелот). Во 1/2+1 студијата може да се сместат максимум 3 лица - 2 возрасни и дете до 12 години. Во овие студија невозможно е да се сместат 4 лица-двајца возрасни и две деца без оглед на возраста на децата.

15% попуст за целосна уплата до 30.04.2022

Вила „Lazaridis” - Нea Рода
Термин: Ноќевања: 1/2+1 студио
26.05-05.06.2022 10 280 € (17.360 ден.)
05.06-15.06.2022 10 340 € (21.080 ден.)
15.06-25.06.2022 10 400 € (24.800 ден.)
25.06-05.07.2022 10 450 € (27.900 ден.)
05.07-15.07.2022 10 500 € (31.000 ден.)
15.07-25.07.2022 10 550 € (34.100 ден.)
25.07-04.08.2022 10 550 € (34.100 ден.)
04.08-14.08.2022 10 550 € (34.100 ден.)
14.08-24.08.2022 10 550 € (34.100 ден.)
24.08-03.09.2022 10 500 € (31.000 ден.)
03.09-13.09.2022 10 400 € (24.800 ден.)
13.09-23.09.2022 10 320 € (19.840 ден.)

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз
- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари
- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Рода
- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
- Цена на повратен билет –40 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Прочитано 5101 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top