fbpx

Положба : се наоѓа во местото Трипити, на 3,5 км до Лименариа
Сместување: стандардни соби и свити. Собите се опремени со бања, балкон , клима уред, сателитска тв, телефон, фен, фрижидер, сеф и радио.
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, таверна, бар покрај базенот, бар на плажа, тв сала, интернет, бебиситер, мини маркет, сеф на рецепција, интернет, детско игралиште, паркинг и менувачница
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: надворешен базен со џакузи, 2 внатрешни базени, базен за деца, сауна, масажа, анимација за деца, забава на плажа, фитнес, спортски активности, кошарка, одбојка на плажа, билијард, пинг-понг, водени спортови


ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

BLUE DREAM PALACE 5* THASSOS (TRIPITI) www.bluedreampalace.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0 28.04-05.06
26.09-20.10
06.06-30.06
10.09-25.09
01.07-09.09
Double Superior 41 76 103
Трето Лице 50% 50% 50%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
Junior Suite up to 4 pax 59 87 117
Трето Лице 50% 50% 50%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
2 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
Suite Swim UP With Sharing Pool 76 109 140
Senior Suite Up to 4 pax 77 110 152
Трето Лице 50% 50% 50%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
2 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
Double Deluxe 53 91 116
Трето Лице 50% 50% 50%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
Double Deluxe With Private Pool Up to 4 pax 99 198 222
Трето Лице 50% 50% 50%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
2 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
Полупансион 14 14 14
Деца од 3-11.99 г. 7 7 7
Минимум Престој 2 3 5
Stayover tax 4 EUR ,се плаќа на лице место
Опис: ресторан,бар,паркинг,мини маркет,интернет,сала за состаноци,2 отворени базена, затворен базен, таверна,детско игралиште,сауна,амам,фитнес,тенис,пинг понг, билијард,WI-FI
Соби: САТ ТВ, телефон,клима,сеф,мини бар,фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
1.Cancellation policy:
10-8 days before arrival 40%
7-4 days before arrival 60%
3-1 days before arrival 90%
Non-show 100%

 

  • Локација:
Прочитано 2507 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.00

Top