fbpx

Oпис: хотел изграден во модерен и елегантен стил. Својот висок стандард на сместување во комбинација со пријателска и пријатна атмосфера, го прават идеален за парови и семејства кои бараат релаксирачки одмор. Еден од водечките хотели на исклучителна дестинација.
Положба: во Скала Принос
Сместување: супериор соби, јуниор свити, лукс свити, лукс свити со приватен базен.Сите се опремени со: бања ,ТВ со DVD , фен , телефон, клима, сеф, фрижидер, и балкон.
Услуга: полупансион
Плажа: на плажа
Содржини: рецепција,ресторан,менувачница, доктор на повик, сервис за перење, бесплатен паркинг, минимаркет, конференциска сала, Wi-Fi – со доплата,минибар, бар покрај базен, бар на плажа.
Спорт и забава: базен, базен за деца,лежалки и чадори на плажа- бесплатно,крпи за на плажа- со депозит, затворен базен (Мај и Октомври)фитнес, сауна, амам, салон за убавина,пинг понг, одбојка, аеробик.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ALEA HOTEL&SUITES 4* THASSOS www.aleahotel.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
2/10/2000 30.04-20.05 21.05-10.06 11.06-18.07 19.07-24.08 25.08-24.09 25.09-15.10
EXECUTIVE LUXURY SUITES
2 ADL 176 222 295 354 295 176
1 ADL 176 222 295 354 295 176
3 ADL 238 299 398 479 398 238
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 176 222 295 354 295 176
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 176 222 295 354 295 176
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 176 222 295 354 295 176
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 220 277 369 443 369 220
2 ADL + 3 CHD (2-11.99) 264 333 443 532 443 264
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 238 299 398 479 398 238
3 ADL + 2 CHD (2-11.99) 282 355 472 567 472 282
4 ADL 299 377 501 603 501 299
JUNIOR SUITE
2 ADL 121 149 213 254 213 121
1 ADL 121 149 213 254 213 121
3 ADL 164 201 287 343 287 164
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 121 149 213 254 213 121
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 121 149 213 254 213 121
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 121 149 213 254 213 121
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 152 186 266 317 266 152
JUNIOR SUITE PRIVATE POOL
2 ADL 151 201 272 313 272 151
1 ADL 151 201 272 313 272 151
3 ADL 204 272 367 423 367 204
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 151 201 272 313 272 151
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 151 201 272 313 272 151
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 151 201 272 313 272 151
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 189 252 340 392 340 189
LUXURY SUITES PRIVATE POOL
2 ADL 185 236 309 373 309 185
1 ADL 185 236 309 373 309 185
3 ADL 250 318 417 503 417 250
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 185 236 309 373 309 185
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 185 236 309 373 309 185
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 185 236 309 373 309 185
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 232 294 386 466 386 232
2 ADL + 3 CHD (2-11.99) 278 353 463 559 463 278
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 250 318 417 503 417 250
3 ADL + 2 CHD (2-11.99) 296 377 494 596 494 296
4 ADL 315 400 525 634 525 315
SUPERIOR ROOM
2 ADL 101 124 188 224 188 101
1 ADL 101 124 188 224 188 101
3 ADL 136 167 253 303 253 136
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 101 124 188 224 188 101
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 101 124 188 224 188 101
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 101 124 188 224 188 101
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
EXECUTIVE LUXURY SUITES
2 ADL 222 268 341 400 341 222
1 ADL 199 245 318 377 318 199
3 ADL 306 368 467 547 467 306
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 213 258 332 391 332 213
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 226 272 345 405 345 226
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 236 281 354 414 354 236
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 293 350 442 516 442 293
2 ADL + 3 CHD (2-11.99) 351 420 529 619 529 351
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 320 382 481 561 481 320
3 ADL + 2 CHD (2-11.99) 378 451 568 663 568 378
4 ADL 391 469 593 694 593 391
JUNIOR SUITE
2 ADL 167 194 258 300 258 167
1 ADL 144 171 236 277 236 144
3 ADL 232 269 356 411 356 232
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 158 185 249 290 249 158
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 171 199 263 304 263 171
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 181 208 272 313 272 181
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 225 259 339 390 339 225
JUNIOR SUITE PRIVATE POOL
2 ADL 197 247 318 359 318 197
1 ADL 174 224 295 336 295 174
3 ADL 272 340 436 492 436 272
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 188 238 309 350 309 188
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 201 252 322 364 322 201
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 210 261 332 373 332 210
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 262 325 413 465 413 262
LUXURY SUITE PRIVATE POOL
2 ADL 231 281 354 418 354 231
1 ADL 208 258 332 396 332 208
3 ADL 319 387 485 572 485 319
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 222 272 345 409 345 222
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 236 286 359 423 359 236
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 245 295 368 432 368 245
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 305 368 459 539 459 305
2 ADL + 3 CHD (2-11.99) 365 440 550 646 550 365
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 332 400 499 586 499 332
3 ADL + 2 CHD (2-11.99) 392 473 590 692 590 392
4 ADL 406 492 616 725 616 406
SUPERIOR ROOM
2 ADL 146 169 233 270 233 146
1 ADL 124 146 210 247 210 124
3 ADL 204 235 322 371 322 204
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 137 160 224 261 224 137
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 151 174 238 274 238 151
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 160 183 247 284 247 160
Минимум престој 3 3 5 5 5 3
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
Опис: WI-FI , перална , мини маркет ,паркинг ,базен за деца , детско мени,мини клуб, детско игралиште,анимација,бар на плажа,бар на базен,отворен и затворен базен,аеробик и др.
Соби: клима,фен,фрижидер,сеф,САТ ТВ,телефон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

  • Локација:
Прочитано 2784 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.00

Top