fbpx

Хотелот Лавина се наоѓа на Јахорина, една од најубавите планини во Југоисточна Европа. Се наоѓа помеѓу две скијачки патеки (Огоријелица и Праша) и е идеално место за сите skiубители на скијањето.
Хотелот располага со 17 луксузни апартмани и 22 соби опремени со најнова технологија каде што гостинот има пристап до интернет, ТВ, сеф, контрола на температурата, мини бар и пријатен персонал кој се обидува да одговори на сите барања на гостите што е можно поскоро и на најдобар можен начин. Сите апартмани и соби имаат поглед кон скијачката патека.
Хотелот Лавина Јахорина нуди 22 луксузни соби со капацитети кои гарантираат високо ниво на удобност и престој. На располагање ќе имате пристап до Интернет, ЛЦД ТВ, телефон, сеф за чување на вашите скапоцености и мини бар. Стандардната соба може да има двокреветни или двокреветни кревети, според вашите желби. Секоја соба има поглед на скијачката патека, кабловска телевизија, бесплатна WiFi, сеф и мини бар
Апартмани: Големи и луксузни апартмани со посебна спална соба и дневна соба. Спалните соби имаат брачен кревет, додека дневната соба има софа кревет или софа кревет. Бројот на луѓе во становите не е ограничен. Секој апартман има поглед на патека, кабловска телевизија, бесплатна WiFi, сеф и мини бар. Хотелот нуди три различни типа на апартмани: Јуниор апп, Супериорен апп, Делукс апп и

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

HOTEL LAVINA - JANORINA
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗНИ ПО ЛИЦЕ НА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Термини
Двокреветна соба Јуниор свит Супериор Свит Делукс свит
Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку Над 3 ноќевања 3 ноќевања или помалку
27.11-19.12.2021 50 55 55 60 60 65 65 70
19.12-26.12.2021 65 70 70 75 75 80 80 85
27.12-05.01.2022 80 95 85 100 90 105 95 110
05.01-28.02.2022 75 85 80 90 85 95 90 100
28.02-28.03.2022 55 65 60 70 65 75 70 80
28.03-01.12.2022 45 50 50 55 55 60 60 65

Во цените е вклучено: појадок, вечера, користење на wellnes центарот (базен, сауна, парна бања во траење од 120мин дневно)
Во цените не е вклучено: Туристичка такса и осигурување од 1,30еур по лице на ден, деца до 11,99год – не плаќаат такса, туку само осигурување 0,30еур на ден

Деца до 5 год со 2 возрасни лица во соба / апартман не плаќаат сместување
Деца од 5-11,99год имаат попуст од 50% на помошно легло, доколку се со 2 родитела
Трето возррасно лице во соба, како и трето или четврто во апартман на помошен лежај има попуст од 30%
Доплата за еднокреветна соба изнесува 60% од редовната цена (еднокреветна соба НЕ може да се резервира во период од 26.12-05.01.2022 и 13.02-16.02.2022)
Домашни миленичиња не се дозволени
Во период од 26.12-02.01.2022 и 13.02-16.02.2022 не е можна резервација по 7 ноќевања
Во склоп на хотелот постои ски школо со лиценциран инструктор за сите оние кој би сакале да научат да скијат
Исто на гостите им е на располагање ски остава за својата ски опрема, и можат исто и да изнајмуваат со 10% попуст од редовната цена
Влез во соби е 15ч, одјавување е до 11ч, секој следен сат се наплаќа 20еур
Доколку дојде до откажување на резервацијата до 14 дена пред пристигање, хотелот не рефундира средства, туку дозволува користење на истите во текот на годината
Во цената не е искалкулирана Новогодишната вечера, која не е задолжителна, и истата може да се доплати 70еур по лице со пријава најкасно до 25.12.2021

Стандардна соба – брачно легло или две одвоени легла, по желба и сопствен тоалет, трокреветната е само со дополнително легло.
Јуниор свит – 23м2 – составена од брачно легло со простор за дневен престој со помошен тросед на расклопување
Супериор свит – 33м2 – содржи брачно легло плус дневен престој со помоѓен тросед на расклопување прилагоден за две до 4 лица
Делукс Свит – 43м2 – содржи соба со брачно легло, дневен престој со тросед на развлекување и фотеља на расклопување, прилагоден за 2-5 лица

Прочитано 149 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top