fbpx
ИСТАНБУЛ – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ
Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги
преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не
спие - улици полни со весели и насмеани луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на
култура и религија, место на кое се состануваат Европа и Азија.
 
 
Летови со Pegasus-PC:
 
Скопје-Истанбул секој ден освен понделник и сабота во 02.35-06.00 часот.   
Истанбул-Скопје секој ден освен петок и недела во 22.05-21.25 часот.
 
Програма
 
Прв ден
Скопје - Истанбул
Полетување од Скопје за Истанбул со Пегасус
По слетување во Истанбул ,организиран превоз со автобус до хотел. Сместување. Ноќевање.
Втор –Последен ден
Истанбул
Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.
Последен ден
Истанбул - Скопје
Појадок. Организиран превоз до аеродром. Лет со Пегасус од Истанбул до Скопје. 
 

ХОТЕЛ

Локација

Ноќи

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

1/3 соба дополнително легло

Дете
(7 - 11.99)

ERBAZLAR HOTEL 3*

ЛАЛЕЛИ

2

155

175

155

155

3

175

189

175

159

4

189

200

189

159

5

205

253

205

159

SIM HOTEL 3*

ЛАЛЕЛИ

2

155

185

155

155

3

175

189

175

159

4

189

253

189

159

5

205

265

205

159

GRAND BOSFOR 3 *

ЛАЛЕЛИ

2

155

185

155

155

3

175

189

175

159

4

190

239

190

159

5

205

265

205

159

TAKSIM EXPRESS 4 *

ТАКСИМ

2

169

195

169

159

3

189

229

189

159

4

205

269

205

159

5

225

295

225

159

THE PEAK HOTEL 4 *

ТАКСИМ

2

169

195

169

159

3

195

235

195

159

4

215

289

215

159

5

235

325

235

159

ILKBAL DELUXE HOTEL 4 *

АКСАРАЈ

2

179

219

179

159

3

199

260

199

159

4

225

305

225

159

5

249

349

249

159

BUYUK HAMIT HOTEL 4 *

АКСАРАЈ

2

169

195

169

159

3

195

235

195

159

4

215

269

215

159

5

249

295

249

159

TITANIC CITY HOTEL 4 *

ТАКСИМ

2

209

269

209

159

3

249

339

249

159

4

285

409

285

159

5

325

475

325

159

BEYAZ SARAY 4*

ЛАЛЕЛИ

2

159

185

159

159

3

175

189

175

159

4

189

239

189

159

5

205

255

205

159

HOTEL BULVAR PALAS 4*

ЛАЛЕЛИ

2

175

220

175

159

3

199

269

199

159

4

219

315

219

159

5

245

360

245

159

CITY CENTER HOTEL 4*

ТАКСИМ

2

160

185

160

159

3

179

219

179

159

4

195

249

195

159

5

215

275

215

159

PIYA SPORT HOTEL 4*

ЛАЛЕЛИ

2

189

235

189

159

3

219

286

219

159

4

249

339

249

159

5

279

395

279

159

RICHMOND HOTEL 4*

(се отвара после 01.12.2020)

Услуга само наем на соба

ТАКСИМ

2

225

285

225

159

3

259

369

259

159

4

329

455

329

159

5

355

539

355

189

AKKA LUSH HOTEL 4 *

ТАКСИМ

2

169

199

169

159

3

229

325

229

159

4

255

375

255

159

5

279

445

279

159

AKKA SUITES boutique

ТАКСИМ

2

189

259

189

159

3

219

279

219

159

4

249

369

249

159

5

279

429

279

159

CELAL AGA KONAGI METRO 5*

ФАТИХ

2

189

225

189

159

3

209

269

209

159

4

239

315

239

159

5

259

365

259

159

AVANTGARDE COLLECTION LEVENT 5*

ШИШЛИ

2

200

280

200

159

3

245

365

245

159

4

280

455

280

159

5

325

535

325

159

DOSSO DOSSI HOTELS & SPA DOWNTOWN 5*

АКСАРАЈ

2

219

290

219

159

3

260

375

260

159

4

305

455

305

159

5

349

535

349

159

ELITE WORLD ISTANBUL 5*

ТАКСИМ

2

235

320

235

159

3

295

420

295

159

4

355

520

355

159

5

415

625

415

159

MARRIOTT HOTEL ISTANBUL SISLI 5*

ШИШЛИ

2

235

335

235

159

3

289

435

289

159

4

349

535

349

159

5

399

639

399

159

Во цената се вклучени следниве услуги:
 Авионски превоз со Пегасус ( по лице 20 кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж)
 Аеродромски такси
 5 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели
 Организиран трансфер на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел – аеродром (Sabiha Gokcen);
Во цената не се вклучени следниве услуги:
 Патничко и здравствено осигурување
 Екстра трошоци во хотел
 Цена за бебе ,возраст 0-1,99 изнесува 40 еур
 Цена за дете од 02 до 6,99 години 130 еур
Важна напомена:
Горенаведените цени не ги гарантираме.Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!!
 Плаќањето е задолжително во денари 
 За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 дена од денот на патувањето
Важно:За резервација задолжителна уплата од 100%,и ако се откаже резервацијата се плаќаат
пенали од 100 %.
Прочитано 352 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top