fbpx
ТЕРМИНИ: (сабота) 14, 21. и 28.ноември
 
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
 
1.ден (заминување):          СКОПЈЕ – БЕЛГРАД
Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 03:30 часот наутро. Поаѓање за Белград во 04:00ч. Патот води преку граничниот премин Табановце со попатни застанувања и одмори. Пристигнување во Белград во претпладневните часови. Можност за индивидуални прошетки и шопинг низ центарот на градот: Теразије, Кнез Михаилова... Во пладневните часови трансфер со автобус до шопинг моловите: "Стадион" и "Ушќе" и слободно време за шопинг. Во попладневните часови заминување од Белград (16.00ч.), со попатна посета на белградската "IKEA". Во вечерните часови, патувањето продолжува кон Македонија со попатни застанувања за одмор. 
 
2.ден (враќање):      БЕЛГРАД - СКОПЈЕ
Пристигнување на автобусот во Скопје, во раните утрински часови
 
ПРОМОТИВНО !!!
Цена на аранжманот: 
1.400 мкд
2.400 мкд (за 2 лица)
 
Во цената на аранжманот е вклучено:             
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Патничко осигурување 
         
Напомени: 
- За реализација на овој аранжман, превземени се сите мерки согласно препораките за заштита од актуелната пандемија на Covid-19
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 30 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
Прочитано 387 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top