fbpx

ТЕРМИНИ: (сабота) 14, 21. и 28.ноември

 ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

СКОПЈЕ - НИШ - СКОПЈЕ
Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 05:30 часот наутро. Поаѓање за Белград во 06:00ч. Патот води преку граничниот премин Табановце со попатни застанувања и одмори. Пристигнување во Ниш во претпладневните часови. Можност за индивидуални прошетки, посети и шопинг низ центарот на градот: Нишката тврдина, улицата Обреновиќева со трговските центри "Калча" и "Forum"... Заминување во попладневните часови (16.00ч.), со попатна посета на трговскиот центар "Stop Shop" во околината на градот. Во вечерните часови, патувањето продолжува кон Македонија со попатни застанувања за одмор. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
 
ПРОМОТИВНО !!!
Цена на аранжманот: 
700 мкд
1.200 мкд (за 2 лица)
Во цената на аранжманот е вклучено:             
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Патничко осигурување 
         
Напомени: 
- За реализација на овој аранжман, превземени се сите мерки согласно препораките за заштита од актуелната пандемија на Covid-19
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 30 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
Прочитано 468 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top