Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата
Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман.
Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца, фитнес, масажа, SPA центар, салон за убавина, солариум, џакузи, сауна, турска бања, доктор, интернет кафе, Wi-Fi во лоби бар, остава за скии, конференциска сала, перална, сеф, shuttle бус до Гондола, паркинг...
Опременост на собите: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф, интернет (кабловски), тоалет, фен

 -10 % попуст за престој 12.03 - 05.04.2018

GARDENIA

 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
користење на базен, фитнес, ски остава, интернет, сауна, парна бања, џакузи, мини клуб, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој на ден, 1€ возрасен, 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 60€ eur / возрасен, 30€ / дете (7-14г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 25€ / возрaсен , 12,5€ / дете (7-14 г).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20% за уплати до 30.09.2017,-15% за уплати до 31.10.2017, -10% за уплати до 30.11.2017. Попустите не се комбинираат
2) 14=12, 7=6 за пристигнувања после 03.01.2018. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона.

Минимум престој 3 ноќевања освен за период 01.12-21.12 & 04.03-31.03.2018 !
Максимален број на лица: DBL economy (2), DBL stand.(2+2), Family (2+2), DBL lux ( 2+2 ), APP 1 спална (2+2).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

  • Локација:
Прочитано 1340 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.30

Сабота 09.00 - 13.30

Top