Хотел Radinas way, сместен во Боровец, нуди органска кујна и велнес центар со третмани за подмладување. Се наоѓа на 2 километри од гондолата која води до врвот Yastrebets.

Сите соби вклучуваат телевизор со рамен екран со кабелски канали и Wi-Fi конекција бесплатно. Собите се опремени со минибар и мермерни бањи.Сместен во една модерна зграда во која бели ѕидови се комбинираат со темни делови од дрво, со прекрасна сончева тераса со поглед на планината Рила.

Ресторанот нуди здрава храна за јадење, со фокус на домашни производи, свежо исцедени сокови и витамински коктели. Гостите можат да уживаат во après-ски пијалок во лоби барот.Во летниот период, гостите можат да истражуваат во Националниот парк Рила, или да ги посетат историските места, како Sitnyakovo и кралската резиденција Saragyol. Сите туристички локалитети на Рила планина се лесно достапни со автомобил од хотелот Радинас Веј.

 


 

 RADINAS WAY

 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, Wi-Fi, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, транспорт до гондола.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој, 1 € возрасен / 0,5€ деца 2-12г. на ден.
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 75€/ возрасен, 35€/ дете (2-12г.)

Максимален број на лица: DBL (2+1) , FAMILY ROOM (2+2), APP 1 спална (2+2), APP 1 спална DeLuxe (2+2).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20% за уплати до 30.09.2017, -15% за уплати до 01.10.2017, -10% за уплати до 01.11.2017. Попустот не важи за Нова Година.
2) 7=6,10=9,14=12 за престој во период 01.12.-28.12.2017 и 05.03-31.03.2018 Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите се комбинираат.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

  • Локација:
Прочитано 1084 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.30

Сабота 09.00 - 13.30

Top