fbpx

Montenegrina Hotel & SPA е сосема нов хотел на црногорското крајбрежје лоциран во Рафаиловиќи, тој носи сосема поинаков шарм помешан со традиционалното локално гостопримство и светските стандарди на гостопримство.

Хотелот на своите гости им нуди 182 соби и апартмани, еден ресторан со пансион и a la carte услуга, три барови, конференциски центар опремен со најнова технологија, деловен центар, велнес и спа центар со полуотворен базен, детско игралиште, и отворен паркинг со 90 места.

Во цената се вклучени чадори за сонце и лежалки на базен.

Секоја соба е убаво уредена со бања (туш), ТВ, клима, сеф, мини-бар и Wi-Fi.

Хотелот е на само 50 метри од песочната плажа, додека од аеродромот Тиват е 25 километри и аеродромот во Подгорица е 60 километри. Има станица за јавен превоз на 200 метри од хотелот која сообраќа до центарот на Будва на секои половина час. Хотелот нуди внимателно дизајнирана гастрономска понуда измешана со традиционални локални деликатеси и интернационална кујна која целосно ќе ги исполни вашите очекувања. Покрај лобито и барот покрај базенот, на врвот на хотелот има и Скај бар, кој покрај најдобрите коктели, звуците на Медитеранот, може да понуди уникатен поглед на Бечиќи и Рафаиловиќи, што го прави автентиченХотелот располага со СПА центар (масажа - се доплаќа), детска игротека и игралиште.

Паркирањето е бесплатно - бројот на паркинг места е ограничен (предмет на достапност)!

Доплатата за детски кревет е 7 евра на ден.

Типови соби: Економските соби (20 м2) се помали двокреветни соби (француски кревети) кои немаат 

 

 

са и поглед на море, Супериор собите (22-26 м2) можат да бидат двокреветни, трокреветни или четворокреветни.Супериорните апартмани (35-45м2) имаат 2 соби : француски и 2/3 единечни кревети.

-Економски - 2 возрасни и дете до 7 години
-Супериор 1/2 - 2 лица + бебе
-Супериор 1/3 - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца
-Супериорен 1/4 - 4 возрасни или 3 возрасни и 2 деца
- Апартман 1/4 - 3 возрасни и 2 деца или 4 возрасни
Услуга: all inclusive, според правилата на хотелот: - Појадок 07:00-10:00 - Ручек 13:00-15:00 - Вечера 19:00-21:30

HOTEL MONTENEGRIA 4*- RAFAILOVICI

Попусти:
10% попуст за резервации до 15.03.2023
Депозит 50% при резервација, остаток 21 ден пред тргнување;

Цените се дадени по лице на ден на база All Inclusive Light

Тип на Соба 18.02-02.06
30.09-31.10
03.06-16.06
09.09-29.09
17.06-30.06 01.07-14.07
26.08-08.09
15.07-25.08
Economy Room 1/2 49 58 64 78 89
Superior Room 1/2,1/3,1/4 53 62 71 87 98
Superior Aparment 1/4 69 80 87 98 111

 

Во цената е вклучено:
- All Inclusive Light (се вклучено);
- Користење на базен со чадори и лежалки;
- Надворешен паркинг (резервација не е дозволена);
- Спа центар (Сауна, Парна Бања);
- Фитнес центар;
- Wi-Fi;
- Детско катче;

Во цената не е вклучено:
- Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден (наплата во агенција);

Услови – Попусти и Доплати:
- Деца 0-1,99 години ГРАТИС;
- Деца 2-11,99 години 50% попуст на дополнително легло;
- Доколку дете до 11,99 години престојува со 1 возрасно лице во 1/2 дете добива 20% попуст;
- Доколку две деца до 11,99 години престојуваат со 1 возрасно лице, деца добиваат 30% попуст;
- Доколку во Superior 1/3 четврто лице е дете до 11,99 се сместува ГРАТИС (дели легло со родител);
- Доколку во Superior 1/4 соба се сместат 2 возрасни + 2 деца (до 11,99 год) се рачуна 2,8 коефициент;
- Доколку во Еconomy Room се сместат 2 возрасни + 1 дете до 6,99 години дете има 70% попуст (дели легло со родител);
- Трето и Четврто возрасно лице имаат по 30% попуст;
- Сместување во Апартман минимум 3 полни суми или 2 возрасни + 2 деца;
- Доколку во апартман 1/4 престојуваат 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години детето е ГРАТИС
- За Single Room доплата +70% од цените наведени од табелата;
- Доплата за соба со поглед на море 5€ по лице на ден (Superior Room / Superior Apartment);
- Baby Cot - 7€ на ден;

Напомена:
- Еconomy Room (20m²) – се полами соби кои имат француски кревет, немаат балкон и нема можност за поглед на море;
- Superior Room (22-26m²) - има можност за трето и четврто легло;
- Superior Apartment (35-45m²)- располагаат со 2 простории во една просторија француски лежај + друга просторија со 2 или 3 лежаја)

Прочитано 2528 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 10.00-14.45

Top