fbpx

Во најубавиот дел од бањата, на брегот на реката Моравица и опкружен со зеленило и прекрасни пејсажи, хотелот Сунце ги рашири рацете во желбата да ви овозможи незаборавни моменти на одмор и релаксација.
За време на вашиот престој, можете да уживате во:
- модерно опремени и удобни сместувачки единици (155 сместувачки единици поделени во 14 типа)
- богатата понуда на нашиот WELLNESS & SPA центар кој се простира на 1300 м2 со два внатрешни и еден отворен базен, голем број сауни, парни бањи, тепидариум, хидромасажна бања, солена соба
- вкусна храна во нашите два ресторани (пансион и A la carte ресторан Tilia by Sunce) и омилени пијалоци во лоби барот.

До хотелот има пешачки патеки, а Сокобања е надалеку позната по квалитетот на воздухот. Многумина овде ги обновуваа духот и телото, а најпознати меѓу нив секако се Бранислав Нушиќ и Иво Андриќ.
Хотел Сунце е целосно реновиран во согласност со потребите на современиот гостин. 
Сега, со голема гордост, ви претставуваме уникатен хотел во југоисточна Србија, кој ќе помогне да се промовира оваа област и регионот, но да биде вистински претставник на српската гостопримливост и срдечност.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
Hotel Sunce 4*- Соко Бања
Понудата е валидна 15.11-29.12.2023
2 деца до 11,99 години ГРАТИС

Цената е дадена за 2 ноќи за 2 лица

Тип на Соба Kапацитет на соба Работни Денови
(Недела – Четврток)
Викенд Пакет
(Петок - Сабота
Standart Double Room 2 АDL 189€ 214€
Superior Room 2 ADL + 2 CHD / 3 ADL + 1 CHD 229€ 252€
Suite 4 ADL 248€ 294€

Цената е дадена за 3 ноќи за 2 лица

Тип на Соба Kапацитет на соба Работни Денови
(Недела – Четврток)
Standart Double Room 2 АDL 268€
Superior Room 2 ADL + 2 CHD / 3 ADL + 1 CHD 330€
Suite 4 ADL 363€

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со Појадок и вечера
- Неограничено користење на Wellness and Spa (затворен базен димензи 12m x 8m, хидромасажен базен (4m x 9m), финска сауна, био сауна, софт сауна, парна бања, џакузи, kneipp базен, ледена фонтана, калдариум, тропски тушеви….
- Неограничено користење на фитнес центар;
- Wi- Fi низ цел хотел;
- Игротека за деца;
- Надворешен паркинг;

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,20€ по лице на ден возрасни, Деца 7-14,99 години плаќа 0,60€ по лице на ден; Деца 0-6,99 плаќат 0,20€ по лице на ден (наплата се врши во агенција);

Услови:
- 2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на две возрасни лица;
- Деца 12-14,99 години во присуство на две возрасни лица плаќаат 20€ по лице на ден;
- Tрето и Четврто возрасно лице 28€ на дополнително легло по лице на ден;

Политика за откажување:
- 10 дена пред почетокот на аранжманот без пенали;
- Во случај на непристигнување (No Show) или предвремено заминување на гостите од хотелот, хотелот задржува 100%;

Прочитано 1864 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top