fbpx

Хотелот Метропол беше и остана единствен и неповторлив хотел, меѓу сите други хотели во регионот, со архиктетура што го одделува од сите други конвенционални хотели. Хотелот е изграден и отворен во 1975 г., и е комплетно реновиран во 2004 г.

Локација: 7 км од Охрид и охридскиот аеродром на само 14 км.
Сместување: Сместувачкиот капацитет во хотелот Метропол се состои од 5 спрата со следниве содржини: 110 двокреветни соби со опција за додавање трет кревет; 4 стандардни апартмани (спална и дневна соба); 1 резидент-апартман (2 спални и дневна соба);1 делукс-апартман (спална и дневна).
Услуга: BB (ноќевање со појадок); HB (Полупансион)
Содржини: бар и лоби, ресторан, а-ла-карт ресторан, банкет сала, тераса, барови на плажа.
Плажа: сопствена
Спорт и забава: спортски центар, плажа, базени, фитнес, сауна и масажа, ноќен клуб, казино, бесплатен Wi- FI.

BELLEVUE 4*
METROPOL 4*
2 HB 2 FB 3 HB 3 FB 4 HB 4 FB
ЕДНОКРЕВЕТНА 195 218 281 312 364 404
ДВОКРЕВЕТНА 150 168 216 240 280 312
ТРОКРЕВЕТНА 135 151 194 216 252 281

Понудените цени се по лице, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
Користењето на лежалките на плажа и на базен не е вклучено во цената.
Вино и чоколадо - слатко изненадување од Европа
Новогодишен афтер-парти бранч на плажа пред хотелот
Специјална свечена вечера со неограничени пијалоци на 31.12.2023.
Специјална вечера со неограничени пијалоци на 01.01.2024 година
1 Дете 0 - 6 год, (во постоечки кревет, покрај две лица што плаќаат) спие без доплата;
1 Дете 0 - 10 години на трет кревет (покрај две лица што плаќаат) добива попуст од 50%;

Прочитано 6373 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top