fbpx

ВРАБОТУВАЊЕ

 

Опис на работата

1. Сезонски Travel Agent
-Презентација, продажба и реализација на туристички аранжмани и услуги
Пожелни квалификации
Позитивна, отворена, комуникативна и мотивирана личност со желба за работа со луѓе и желба за работа во SAMA Holiday пред сé
Способност за брзо учење и адаптирање, флексибилност и иницијатива
Тимска игра
Што треба да знаеш:
Англиски јазик
Работа со компјутери (Microsoft Office)
Одлични комуникациски способности
Работен ангажман: Полно работно време (или по договор)
Примања минимум 21 000 мкд

2. Референт за презентација, продажба и реализација на туристички аранжмани и услуги
Пожелни квалификации
Позитивна, отворена, комуникативна и мотивирана личност со желба за работа со луѓе и желба за работа во SAMA Holiday пред сé
Способност за брзо учење и адаптирање, флексибилност и иницијатива
Тимска игра
Што треба да знаеш:
Англиски јазик
Работа со компјутери (Microsoft Office) и резервациони системи
Пожелно претходно работно искуство во областа на туризмот
Одлични комуникациски способности и познавање на туристички дестинации
Работен ангажман: Полно работно време
Примања: По договор

 

3. Референт за туристичка комерција
Потребни Квалификации: Претходно повеќегодишно работно искуство во областа на туризмот; Високо образование; Одлично познавање на англиски јазик (пожелно и други странски јазици); Одлично познавање на MS Office; Предност за познавачи на глобални резервациски системи (GDS) во авио-превозот како Амадеус, Галилео; Одлични комуникациски и организациони вештини;
Работен ангажман: полно работно време
Примања: По договор

 

Како да аплицираш:

Испрати го твоето CV и мотивациско писмо на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Subject на email пораката преку која аплицираш треба да биде: "CV - Име Презиме"

 

Најсоодветните кандидати ќе бидат повикани на разговор

Прочитано 11380 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top