fbpx

Chaika Beach Resort 3* - All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат спортски игри и тематски претстави за возрасните.

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.06.2024

- 20 % попуст за период на престој од 21.06-24.08.2024

- 10 % попуст и ДВЕ ДЕЦА со 11.99 г БЕСПЛАТНО за период на престој од 21.06-24.08.2024

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE light

ТЕРМИНИ 05.06.2024 - 20.06.2024 11.09.2024 - 20.09.2024
ALL INCLUSIVE
22.06.2024 - 04.07.2024 26.08.2024 - 10.09.2024
ALL INCLUSIVE
05.07.2024 -25.08.2024
ALL INCLUSIVE
DLB ARKADIA
park view 2+2
50€ 63€ 70€
APARTMAN ARKADIA
park view 2+2/2+3/3+1
76€ 91€ 99€
DBL CHAIKA
sea view 2+2
55€ 67€ 75€
STUDIO ARKADIA
park view 2+2/2+3,3+1
68€ 86€ 92€
STUDIO CHAIKA
sea view 2+2, 3+0
59€ 72€ 79€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT и вклучуваат :

- Користење на базен
- Лежалки и чадори покрај базенот
- Детско катче
- Интернет
- Забавен дел, анимација

Попусти:
Дете до 2.99 години - бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view - бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба или студио sea view - 50% од цената за возрасен
Две деца до 11.99 год во студио park view или апартман - БЕСПЛАТНО
Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман - 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман - 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

 

Прочитано 5417 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top