fbpx

Hotel Castellastva 4* Petrovac

за престој до 10.07. (вклучено) и од 15.09 - до крајот на сезоната.

-специјален попуст за дете придружувано од двајца возрасни во двокреветна соба.

Важи за двокреветни соби (нема можност за дополнително легло)
- едно дете до 7 години на заеднички кревет - бесплатно

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на Соба Aприл
Мај
Октомври
Jуни
Септември
Jули
Август
1/2 Standart Room 46€ 62€ 78€
Single Room 64€ 92€ 124€
Apartment 54€ 72€ 90€

Услови за деца:
- Прво дете 2-6,99 години на дополнително легло во апартман 50% попуст;
- Прво дете 7-11,99 години на дополнително легло во апартман 30% попуст;
- Две деца 2-11,99 години на дополнително легло (деца делат легло) во апартман 50% попуст;

Доплати:
- Доплата за ручек 12€ по лице на ден;
- Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст
- Baby Cot 7€ на ден (задолжителна претходна резервација);
- Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
- За резервација 50% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;
- Минимум престој 3 ноќи

 

Прочитано 2656 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top