fbpx

Akrathos Beach hotel 4* се наоѓа на третиот крак на Халкидики, Атос на само 1,8 км од Уранополи и границата со Св. Гора. Изграден е во стилот кој што асоцира на изглед на манастир, во преубаво опкружување и на околу 100 метри од плажа. Хотелот нуди 266 соби и суитови. Од останати содржини има: ресторан, таверна со локални специјалитети, бар покрај базенот, детски базен, спортски игралишта, мини маркет. Хотелот нуди трансфер до/од Уранополи, изнајмување на кајчињата, центар за нуркање, бар на плажа, бесплатен интернет на плажа, како и бесплатни лежалки и чадори на плажа и околу базенот.

Линк од хотел: AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
Тип соба 01.05-31.05
01.10-15.10
01.06-30.06
01.09-30.09
01.07-31.08
Single Room 113 173 225
Standard Room Garden View 71 110 140
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Standard Room Side Sea View 84 121 156
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Loft Suite Panoramic Sea View 123 161 214
1 дете 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
Executive Suite Sea View 134 178 213
Трето лице 37 52 63
Четврто лице 46 69 75
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Standard Room Bunk Bed Side Sea View 88 130 168
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 6-11.99 год. 40% 40% 40%
Минимум престој 5 5 5
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис::бар,кафетериа,ресторан,супер маркет,анимација,игралиште за деца,базен,базен за деца,билијард,пинг понг,фитнес и др.
Соби:фен,телефон,сеф,клима,САТ ТВ,фрижидер,балкон.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancelled 4-1 days before check-in 3 overnights
Non show 3 overnights
Early departure 3 overnights
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ПОПУСТ
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТУГНУВАЊЕ

 

AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
10 01.05-31.05
01.10-15.10
01.06-30.06
01.09-30.09
01.07-31.08
Single Room 113 173 225
Standard Room Garden View 71 110 140
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Standard Room Side Sea View 84 121 156
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Loft Suite Panoramic Sea View 123 161 214
1 дете 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
Executive Suite Sea View 134 178 213
Трето лице 37 52 63
Четврто лице 46 69 75
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Standard Room Bunk Bed Side Sea View 88 130 168
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 6-11.99 год. 40% 40% 40%
Минимум престој 5 5 5
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис::бар,кафетериа,ресторан,супер маркет,анимација,игралиште за деца,базен,базен за деца,билијард,пинг понг,фитнес и др.
Соби:фен,телефон,сеф,клима,САТ ТВ,фрижидер,балкон.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 4-1 days before check-in 3 overnights
Non show 3 overnights
Early departure 3 overnights
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

Медија

  • Локација:
Прочитано 8017 пати
Тагови:

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top