fbpx

 Линк од хотел: RADISSON RESORT PLAZA SKIATHOS 4* KANAPITSA

Plaza Skiathos Resort 4* се наоѓа на прекрасниот јужен брег на островот Скијатос, 8,5 километри од меѓународниот аеродром Скијатос (JSI) и 7 км од живописниот и живописен, од ноќниот живот, градот Скијатос. Скијатос, грчки остров во северозападниот дел на Егејското Море, е дел од архипелагот Споради и добро познат по космополитскиот начин на живот и неговата природна убавина. Древните борови и чемпреси кријат повеќе од 60 кристални плажи.
Со 84 соби, на само еден камен од смарагдното Егејско Море. Дизајниран за совршен одмор на плажа за мали семејства, парови и група пријатели е идеалното засолниште во зелениот борови планински предел, на еден од најубавите острови во Грција.

Хотелот припаѓа на познатиот ланец хотели Radisson. Ги отвори своите врати за гостите во јуни 2022 година. Целосно реновираниот хотел се рангира како еден од најдобрите што островот Скијатос може да им ги понуди на своите гости. Тоа е дел од пријатна средина опкружена со маслинови градини и борови дрвја. Поврзан е со градот Скијатос, оддалечен 7 километри, со редовна автобуска линија, како и со водено такси кое тргнува од плажата Канапица. Се наоѓа на 900 m од главниот пат, каде што се наоѓа автобуската станица.
Плажа: Се наоѓа на 100 метри од познатата песочна плажа Канапица и истоимената таверна. Лежалки и чадори се достапни на плажа со доплата. Канапица е плажа покрај живописниот Кејп Каламаки, 5 километри југозападно од градот. Се наоѓа во близина на автобуската постојка бр. 12, во природен залив со уште две помали плажи, Ностос и Склитри. Сите три плажи имаат фин песок и чисто море, со поглед кој се протега до островите Кугрија и Аркос.
Хотелски погодности:
Овој модерен хотел располага со рецепција, складирање на багаж, фитнес центар, Wi-Fi интернет, ресторан, надворешен базен, лежалки и чадори покрај базен, бар покрај базен.
Соби:
Хотелот располага со повеќе видови сместувачки единици. Нашата агенција ги нуди следниве типови: двокреветни соби со поглед на околината на хотелот, поглед на базен и поглед на море, како и супериорни и премиум соби со поглед на море. Стандардните и супериорните соби се од 21 м2 до 23 м2, додека премиум собите се околу 27 м2. Стандардните соби можат да сместат најмногу двајца возрасни, супериорните соби можат да сместат двајца возрасни и едно дете или тројца возрасни, а премиум собите можат да сместат двајца возрасни и две деца или тројца возрасни и едно дете. Третиот и четвртиот кревет се помошни или софи на извлекување. Сите типови на соби имаат иста опрема: бања (туш, фен), балкон или тераса, Wi-Fi интернет, клима уред, влечки, апарат за кафе или чај, FLAT ТВ, мини фрижидер и телефон.
Услуга: Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) - шведска маса, самоугостителство.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 15.05 ДО 31.05.2024 И ОД 01.10 ДО 08.10.2024

RADISSON RESORT PLAZA SKIATHOS 4* KANAPITSA www.radissonhotels.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/4 15.05-31.05
01.10-08.10
01.06-30.06
13.09-30.09
01.07-15.07
28.08-12.09
16.07-27.08
Double Room Disability Access 55 66 95 125
Double Room Inland View 62 75 108 142
Double Room Pool Front 75 90 129 172
Double Room Sea View 89 108 155 204
Superior Room up to 3 pax 95 115 165 215
Трето лице 31 31 43 43
1 дете од 2-11.99 год. 31 31 43 43
Premium Room Sea View up to 3 pax 102 123 177 234
Трето лице 31 31 43 43
1 дете од 2-11.99 год. 31 31 43 43
Suite 2 Bedroom Sea View up to 4 pax 139 168 228 301
Трето лице 31 31 43 43
Четврто лице 31 31 43 43
1 дете од 2-11.99 год. 31 31 43 43
2 дете од 2-11.99 год. 31 31 43 43
Suite Honey,oom Sea View with Jacuzzi 166 201 264 358
Suite Rooftop Sea View with Jacuzzi up to 3 pax 186 224 294 401
Трето лице 31 31 43 43
1 дете од 2-11.99 год. 31 31 43 43
Полупансион 29 29 29 29
Деца од 2-11.99 год. 14.5 14.5 14.5 14.5
Минимум престој 1 3 3 3
Stayover tax 7 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
1. Cancellation Policy:
14-8 days before arrival 50% charge
7-1 days before arrival 100% charge
Non-show/Early Departure 100% charge.
2. Half Board Dinner is 4 course set menu or buffet (depending on hotel's operations), excluding beverages.
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
Прочитано 373 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top