fbpx

Хотел Акроталасиа 3* се наоѓа во областа Пиериа, Лептокарија, на 1км одалеченост од центарот на Лептокарија, со идеална локација за оние кои преферираат мирен одмор.

Хотелот е на прва линија од плажа, и располага со ресторан, базен, кафе бар, детско игралиште и рецепција. Со вкупно 18 соби, секоја опремена со клима (вклучена во цената), мини фрижидер, САТ ТВ, интернет, тоалет/туш, фен, балкон/тераса.

Хотелот работи на база полупансион (појадок на шветска маса) вечера на сет мени

 

Цена по лице на база Полупансион
    Double Triple Triple direct SV Quatraple  
18.05-25.05.2024 7 189 189 199 189 Промо цена
25.05-01.06.2024 7 219 219 229 219 Промо цена
01.06-08.06.2024 7 239 239 249 239  
08.06-15.06.2024 7 269 269 279 269  
15.06-22.06.2024 7 289 289 299 289  
22.06-29.06.2024 7 329 329 339 329  
29.06-06.07.2024 7 349 349 359 349  
06.07-13.07.2024 7 349 349 359 349  
13.07-20.07.2024 7 369 369 379 369  
20.07-27.07.2024 7 399 399 409 399  
27.07-03.08.2024 7 399 399 409 399  
03.08-10.08.2024 7 399 399 409 399  
10.08-17.08.2024 7 399 399 409 399  
17.08-24.08.2024 7 349 349 359 349  
24.08-31.08.2024 7 309 309 319 309  
31.08-07.09.2024 7 289 289 299 289  
07.09-14.09.2024 7 249 249 259 249  
14.09-21.09.2024 7 219 219 229 219 Промо цена
21.09-28.09.2024 7 189 189 199 189 Промо цена

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

На промо термините не следува попуст, (првите два и последните два се промо цени)

Трето возрасно лице во трокреветна соба или Четворокреветна соба има 20% попуст
Прво дете од 5-11,99 во трокреветна – Попуст од 50% цената на возрасен
Прво дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
Второ дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
Прво и второ дете од 5-11,99 во четворокреветна соба – Попуст од 50% цената на возрасен
Второ дете во Четворокреветна соба од 0-4.99 – бесплатно
Еднокреветна соба – 70% Доплата
Туристичка такса по соба на ден од 3еур, се плаќа на рецепција.

Трето возрасно лице во трокреветна соба или Четворокреветна соба има 20% попуст
Прво дете од 5-11,99 во трокреветна – Попуст од 50% цената на возрасен
Прво дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
Второ дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
Прво и второ дете од 5-11,99 во четворокреветна соба – Попуст од 50% цената на возрасен
Второ дете во Четворокреветна соба од 0-4.99 – бесплатно
Еднокреветна соба – 70% Доплата
Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

-Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
-Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45€ по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
-Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

-Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
– Деца до 1,99 години бесплатно
Jк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или ако има промена на цената на горивото

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

-03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
-04:00 h Скопје (Дрводекор)
-04:30 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)
-05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
-06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

-04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
-03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
-02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
-02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
-03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
Поаѓање од Грција:

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

 

Прочитано 332 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top