fbpx

Potidea Palace Hotel 4* се наоѓа на самиот почеток на полуостровот Касандра, помеѓу двата заливи Торонеос и Термаикос. Од Неа Потидеа е 2 км, од Неа Муданија 5 км и од Солун 60 км.

Плажа: Хотелот се наоѓа директно на песочна плажа. Користењето на чадори и лежалки на плажа е бесплатно.

Хотелски погодности:
Рецепција, ресторан, a la carte ресторан Акрополис (грчка кујна), ресторан Brasserie покрај базен, централен бар, бар покрај базен, бар на плажа, отворен базен со свежа вода, лежалки и чадори покрај базен, вегетаријанско мени, безжичен интернет, конференциска сала, мини маркет со сувенири и прехранбени производи, продавница за накит, перална, сеф, доктор, менувачница, винарска визба, дневни и вечерни анимации, грчка вечер еднаш неделно, музика во живо, диско, спортови на вода (се доплаќа), мини фудбал, одбојка на плажа , 2 тениски игралишта, нуркање. За најмладите хотелот располага со детско игралиште, детски базен со свежа вода, детски клуб, детско кино, детско мени. Хотел Потидеа може да се пофали со исклучителен Спа и Велнес центар (се доплаќа) - затворен базен со хидромасажа, џакузи, амам, сауна, соба за релаксација, фризерски салон, третмани за лице и тело, масажи (релаксација, антицелулит, медицински, спортски), ароматерапија, чоколадо терапија, педикир, маникир.

Линк од хотел: POTIDEA PALACE 4+ * NEA POTIDEA

Potidea Palace Hotel, 4*
Booking Window: 16/06/2024-15/07/2024
Stay Dates: 16/06/2024-21/07/2024
All Available Room Types
5% Discount
Stay Dates: 22/07/2024-15/08/2024
5% Discount
All Available Room Types Except:
Junior Suite, Suite, Suite Sea View
10% Discount
Valid Only for Below Room Types:
Junior Suite, Suite, Suite Sea View

Stay Dates: 16/08/2024-03/09/2024
15% Discount
All Available Room Types Except:
Junior Suite, Suite, Suite Sea View
20% Discount
Valid Only for Below Room Types:
Junior Suite, Suite, Suite Sea View
Stay Dates: 04/09/2024-30/09/2024
20% Discount
All Available Room Types Except:
Junior Suite, Suite, Suite Sea View
25% Discount
Valid Only for Below Room Types:
Junior Suite, Suite, Suite Sea View
Stay Dates: 01/10/2024-12/10/2024
All Available Room Types
25% Discount
Remarks
NOT Cumulative with any other offer
5 nights minimum stay for 15/06-16/09
4 nights minimum stay for 17/09-12/10
Valid only for new bookings

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО
Тип соба 29.04.24
24.05.24
25.05.24
03.06.24
04.06.24
14.06.24
15.06.24
24.06.24
25.06.24
12.07.24
13.07.24
21.07.24
22.07.24
23.08.24
24.08.24
03.09.24
04.09.24
16.09.24
17.09.24
30.09.24
01.10.24
15.10.24
DELUXE FAMILY ROOM
2 ADL 286 336 373 425 487 535 595 510 425 345 286
3 ADL 357 420 466 532 609 669 743 637 532 432 357
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 286 336 373 425 487 535 595 510 425 345 286
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 286 336 373 425 487 535 595 510 425 345 286
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 286 336 373 425 487 535 595 510 425 345 286
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 329 387 429 489 560 615 684 586 489 397 329
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 357 420 466 532 609 669 743 637 532 432 357
DELUXE ROOM
2 ADL 242 286 318 364 418 460 510 437 364 295 242
1 ADL 242 286 318 364 418 460 510 437 364 295 242
3 ADL 303 357 397 455 523 575 637 546 455 369 303
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 242 286 318 364 418 460 510 437 364 295 242
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 242 286 318 364 418 460 510 437 364 295 242
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 242 286 318 364 418 460 510 437 364 295 242
DELUXE ROOM SEA VIEW
2 ADL 272 320 354 405 471 517 574 494 405 329 272
1 ADL 272 320 354 405 471 517 574 494 405 329 272
3 ADL 340 400 443 506 589 646 718 617 506 412 340
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 272 320 354 405 471 517 574 494 405 329 272
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 272 320 354 405 471 517 574 494 405 329 272
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 272 320 354 405 471 517 574 494 405 329 272
ECONOMY ROOM ROAD VIEW
2 ADL 213 252 279 320 375 412 457 391 320 258 213
1 ADL 213 252 279 320 375 412 457 391 320 258 213
3 ADL 266 314 349 400 469 514 572 489 400 323 266
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 213 252 279 320 375 412 457 391 320 258 213
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 213 252 279 320 375 412 457 391 320 258 213
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 213 252 279 320 375 412 457 391 320 258 213
JUNIOR SUITE
2 ADL 332 391 432 494 544 599 665 572 494 400 332
1 ADL 332 391 432 494 544 599 665 572 494 400 332
3 ADL 414 489 540 617 680 749 832 715 617 500 414
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 332 391 432 494 544 599 665 572 494 400 332
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 332 391 432 494 544 599 665 572 494 400 332
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 332 391 432 494 544 599 665 572 494 400 332
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 381 450 497 568 626 689 765 657 568 460 381
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 414 489 540 617 680 749 832 715 617 500 414
SUITE
2 ADL 338 400 444 508 579 636 707 606 508 412 338
1 ADL 338 400 444 508 579 636 707 606 508 412 338
3 ADL 423 500 555 635 723 795 883 757 635 514 423
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 338 400 444 508 579 636 707 606 508 412 338
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 338 400 444 508 579 636 707 606 508 412 338
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 338 400 444 508 579 636 707 606 508 412 338
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 389 460 510 584 665 731 813 697 584 473 389
2 ADL + 3 CHD (2-11.99) 389 460 510 584 665 731 813 697 584 473 389
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 423 500 555 635 723 795 883 757 635 514 423
3 ADL + 2 CHD (2-11.99) 474 560 621 711 810 890 989 848 711 576 474
SUITE SEA VIEW
2 ADL 384 453 503 574 652 718 796 684 574 467 384
1 ADL 384 453 503 574 652 718 796 684 574 467 384
3 ADL 480 566 629 718 815 898 995 855 718 583 480
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 384 453 503 574 652 718 796 684 574 467 384
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 384 453 503 574 652 718 796 684 574 467 384
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 384 453 503 574 652 718 796 684 574 467 384
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 442 521 579 660 749 826 915 786 660 536 442
2 ADL + 3 CHD (2-11.99) 442 521 579 660 749 826 915 786 660 536 442
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 480 566 629 718 815 898 995 855 718 583 480
3 ADL + 2 CHD (2-11.99) 538 634 704 804 912 1005 1114 957 804 653 538
SUPERIOR ROOM
2 ADL 231 272 302 345 398 439 487 418 345 279 231
1 ADL 231 272 302 345 398 439 487 418 345 279 231
3 ADL 289 340 377 432 497 549 609 523 432 349 289
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 231 272 302 345 398 439 487 418 345 279 231
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 231 272 302 345 398 439 487 418 345 279 231
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 231 272 302 345 398 439 487 418 345 279 231
Минимум престој 3 3 4 5 5 5 5 5 4 3 3
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Медија

  • Локација:
Прочитано 12549 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top